NBA CENTER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!!
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyCuma 27 Haz. 2008, 10:18 tarafından Moderatör

» Jermaine Toronto'da
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyCuma 27 Haz. 2008, 10:18 tarafından Moderatör

» R-Jeff Bucks'ta
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyCuma 27 Haz. 2008, 10:13 tarafından Moderatör

» Ömer Aşık'ı Blazers Seçti
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyCuma 27 Haz. 2008, 10:13 tarafından Moderatör

» 2008 NBA Draftı
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyCuma 27 Haz. 2008, 10:10 tarafından Moderatör

» Ali Aslannn
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyPerş. 26 Haz. 2008, 15:44 tarafından scofield22

» NBA TOP 10
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyÇarş. 25 Haz. 2008, 14:55 tarafından sertac

» SEZONUN EN GÜZEL SMACI HANGİSİ?
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyÇarş. 25 Haz. 2008, 14:53 tarafından sertac

» Pistons, Josh Smith'i İstiyor
NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! EmptyÇarş. 25 Haz. 2008, 14:51 tarafından sertac

Günlük Burç
TV'de Bugün
sitene ekle
[HTML] [/HTML]
src= "http://oyun.yetki.net/games/images/bilardo.jpg">
Tıkla Oyna
Counter Kod Baslangici

NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!!

2 posters

NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! Empty NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!!

Mesaj  kb24_oks Çarş. 25 Haz. 2008, 11:30

* Herkes All-Star'ı hak ettiğini düşünüyordu ama seçilemedin. Ne düşünüyorsun?
Her basketbolcunun hayali NBA'de oynamak ve All Star'a seçilmektir. Ben de sezon başından beri kendimi bunun için hazırladım. Allah'a şükür iyi de bir sezon geçiriyorum. All-Star'a seçilmeyi ben de çok isterdim ama bu antrenörlerin verdiği bir karar ve buna saygı duyuyorum. Ama bu karar beni kamçıladı diyebilirim. Çok daha fazla çalışıp, o seviyeye geleceğim. İnsanlardan duyduğum olumlu düşünceler ya da seçilemem konusundaki tepkiler benim şu ana kadar iyi işler yaptığımı gösteriyor. Beni destekleyip bana oy gönderen ve dualarını eksik etmeyen herkese çok teşekkür ederim.

VAN GUNDY'NİN EMEĞİ BÜYÜK

* Performansını nasıl değerlendiriyorsun?
Sekiz senedir NBA'de bulunmam, değişik takımlarda oynayıp, antrenörlere çalışmam bana birçok tecrübe kazandırdı. Stan Van Gundy gibi bir antrenörle çalışmam ve onun oyun sisteminin bana çok uyuyor olması bu sezonki başarımda çok önemli bir etken. Milli takımla iyi idman yaparak geçirdiğim yaz ayları da sezona hazır başlamamdaki diğer bir etken.

* Sana Mr.Fourth Quarter (Bay 4. Çeyrek) diyorlar. Kritik şutları atmak nasıl bir duygu?
Aslında alışık olmadığım bir durum değil ama NBA kariyerimde ilk defa bu fırsatı buldum. Oyunda her zaman soğukkanlı olup, son topları kullanmaktan çekinmemem benim 'winner' özelliğimi ortaya çıkarıyor.

* NBA'de sana en çok katkı yapan antrenör kimdi?
Adelman, Popovic'in ayrı ayrı bana katkıları oldu. Ama Van Gundy şimdiki konumuma gelmemdeki en büyük pay sahibi isimdir.

* ABD'deki Türkler ile iletişimin nasıl?
İletişimim gayet iyi. Maçıma gelip beni destekliyorlar. Maç sonrası imza ya da fotoğraf isteklerini yerine getirmeye çalışıyorum .
* Türkiye hakkındaki fikirler ne ABD'de?
Bazı Amerikalılar Türkiye hayranı, bazıları da Türkiye hakkında pek bilgi sahibi değiller... Ama ben her fırsatta, ülkemizin tarihinden, güzelliklerinden, misafirperverliğimizden ve daha pek çok şeyden bahsedip onları bu güzellikleri görmeye davet ediyorum.

İyi bir Fenerbahçeli olduğun bilinir. Futbol takımı için ne düşünüyorsun?
Tabii ki Fenerbahçe'nin ligi şampiyon bitireceğine inanıyorum. Şampiyonlar Ligi'ndeki Sevilla maçlarında da şimdiden Fenerbahçe'ye başarılar dilerim. İyi bir sonuç alacağımıza eminim.

* Beko Basketbol Ligi'ni takip ediyor musun?
Buna pek fırsatım olmuyor. Ama Türkiye'deki arkadaşlarla konuştuğumuzda çok çekişmeli geçtiğini ve herkesin birbirini yendiğini öğreniyorum. Ligin kalitesinin artması milli takıma da olumlu yansıyacaktır. Bütün takımlara başarılar dilerim.

* Basketbol dışında neler yapıyorsun?
Özellikle deplasmanlardan dolayı eşime yeterince vakit ayıramıyorum. Ancak Orlando'da idmanlar dışında sürekli Banu ile birlikteyim. Programı Banu yapıyor ve günü değerlendiriyoruz. Bilardo, WII golf oyunu, psp oyunları ve müzik dinlemek bunlardan bazıları.

* Bebek planlarınız var mı?
Çocuk sahibi olmak her çift gibi bizim de arzuladığımız bir şey. Aynı zamanda çok büyük sorumluluk. Çocuk sahibi olmak için eşimin öğrenimini tamamlamasını bekledik. İnşallah Allah bize de nasip eder ve en kısa zamanda anne baba oluruz.
kb24_oks
kb24_oks
Admin

NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!! Empty Geri: NBA'deki gurur kaynağımız Hidayet TÜRKOĞLU ile röportajımız!!!

Mesaj  Moderatör Cuma 27 Haz. 2008, 10:18

Mükemmel bir forum herkese tavsiye ediyorum. Görüdüğüm en seviyeli basketbol forumu.
Moderatör
Moderatör
Admin

Lakap : Pahabicilemez

https://nbacenter.yetkin-forum.com

- Similar topics